Menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
Copyright Luboš Pajtina 2010
Bakaláři

Aktualizace Bakalářů

Kdy a jak aktualizovat?

Neustále v případě, že je používáte pořád, nebo alespoň v době generování dat pro ÚIV. Nejlépe jednou za jeden až dva týdny, v případě odesílání matriky třeba každý den.
Pokud chcete aktualizovat, musíte nejprve zajistit, aby po dobu aktualizace nikdo nepracoval v Bakalářích. Počítač, na kterém provádíte aktualizaci, musí být připojený k internetu.
Důrazně doporučuji provedení archivace před provedením aktualizace, zejména pokud používáte SQL server k ukládání dat. зверобой

Spusťte aktualizaci a přihlaste se jako správce systému. Odklikněte OK. Program si stáhne informace z webu a označí Vám, které moduly jsou k dispozici proti vaší instalaci.
Kliknutím na ikonu stažení a rozbalení souborů spusťte stahování. Po ukončení stahování potvrzujete místo pro instalaci aktualizace jednotlivých modulů.
Pokud nikdo nepracuje a aktualizaci se stále nedaří z nějakého důvodu dokončit, je možno zkusit následující opravy:
  1. zkuste v Evidenci přes Správce-Správa uživatelů-Zobrazení právě pracujících uživatelů zkontrolovat, jestli tam náhodou někdo nevlezl,
  2. pokud to bude prázdné, přejděte stejným způsobem do Správce-Správa uživatelů-Editace tabulky s údaji o vstupu..., zde vymažte úplně vše a znovu zkuste aktualizovat,
  3. pokud to opět nepůjde, v Linuxu je nutné restartovat Sambu na serveru s programem Bakaláři, ve Windows (na serveru) je nutno pravděpodobně restartovat počítač,
  4. no a pokud to nepůjde ani po předchozím kroku, je potřeba se podívat na práva zápisu do složky bakalari a jejích podsložek, pokud tato práva jsou v pořádku, nezbývá než se obrátit na autory Bakalářů (viz www.bakalari.cz).
Pokud aktualizace doběhne do konce, ukončete program, objeví se hlášení, že dojde k dokončení aktualizace a po něm další hlášení, že aktualizace proběhla v pořádku (nebo že neproběhla v pořádku - nešlo přepsat soubor.... - znamená to, že tento soubor má někdo otevřený, ale nemá smysl se lekat, protože se přepisuje tento soubor tímtéž).
Nyní se přihlašte do Bakalářů opět jako správci systému, pokud došlo ke změnám v tabulkách (neboli došlo k úpravám dbf souborů s daty - přibyly nebo se změnily některé položky), dojde k jejich přetvoření do nové podoby bez ztráty dat. Pokud se přihlásí kdokoli jiný bez práv správce systému, objeví se mu hlášení, že proběhla aktualizace, ale že se musí přihlásit nejprve administrátor, aby došlo k úpravě tabulek a teprve potom mohou všichni v Bakalářích pracovat.

V případě, že se Vám podařilo aktualizovat, ale z nějakého důvodu nejdou Bakaláři spustit, zkuste provést novou archivaci (pokud to jde), pak zkuste provést dearchivaci s použitím zálohy vytvořené před aktualizací.
V případě, že používáte SQL server, je možno rozbalit zálohu pomocí nějakého zipovacího programu, soubory přesunout do složky bakalari, ve složce Evid v souboru bakalari.ini přepsat v sekci [BakaSQL] položku SQLRunning=.T. na .F. a pak spustit Bakaláře, provést ošetření a nápravu dat i s kontrolou tabulek. Poté vejděte do Parametrů systému Bakaláři a proveďte opětovné přesunutí dat z dbf souborů na SQL.
Pak budou Bakaláři v pořádku fungovat.
Pokud ne, spojte se s autory Bakalářů (viz www.bakalari.cz) банк михайловский

Související články:
Webová aplikace Bakalářů (18.11.2010)
| Autor: Luboš Pajtina | Vydáno dne 31. 10. 2010 | 7696 přečtení | Počet komentářů: 44888 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
18.11.2010: Bakaláři
Chcete přejít na Bakaláře nebo uvažujete o jejich koupi?
Můžete mne kontaktovat (viz www.bakalari.cz), poradím, v ceně programu (www.pachner.cz) nainstaluji a zaučím správce Bakalářů na Vaší škole.

04.11.2010: Matrika a změny
Letos se důsledně kontroluje souhlas S3-01 a M3, pokud jsou výrazné odlišnosti, školy musí provést kontrolu, opravu dat a nové odeslání. Zatím se mi ozvaly jen dvě školy, vždy jde o nějaké drobnosti či nepřesnosti.
Postup vyplnění a poznámky brzy zveřejním na svém webu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server